وبلاگ

گزارش ذره بین درباره دادحساب

آنچه باید درباره دادحساب بدانید

۱۳۹۶/۷/۸

اگر تا به حال گذرتان به دادگاه و دادسرا و شورای حل اختلاف و ... افتاده باشد حتما می دانید برای محاسبه هر یک از هزینه ها و مبالغ دریافتی و پرداختی، فرمول های خاصی به کار برده می شود که عموم مردم از آن ها بی اطلاع هستند. اپلیکیشن دادحساب که در این پست به بررسی آن خواهیم پرداخت همه مبالغ از هزینه دادرسی و حق الوکاله گرفته تا مهریه، دیه و سهم الارث را برای شما محاسبه خواهد کرد. با استفاده از این برنامه قبل از هر اقدام قانونی می توانید از هزینه ها و سود و زیان خود مطلع شده و سنجیده عمل کنید. در ادامه با ذره بین همراه باشید تا به بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.اگر تا به حال گذرتان به دادگاه و دادسرا و شورای حل اختلاف و ... افتاده باشد حتما می دانید برای محاسبه هر یک از هزینه ها و مبالغ دریافتی و پرداختی، فرمول های خاصی به کار برده می شود که عموم مردم از آن ها بی اطلاع هستند. اپلیکیشن دادحساب که در این پست به بررسی آن خواهیم پرداخت همه مبالغ از هزینه دادرسی و حق الوکاله گرفته تا مهریه، دیه و سهم الارث را برای شما محاسبه خواهد کرد. با استفاده از این برنامه قبل از هر اقدام قانونی می توانید از هزینه ها و سود و زیان خود مطلع شده و سنجیده عمل کنید. در ادامه با ذره بین همراه باشید تا به بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

رابط کاربری : اگر شما هم یکی از اعضای جامعه حقوقی هستید، بدون شک اپلیکیشن دادحساب به کارتان خواهد آمد. فرقی نمی کنید قاضی، وکیل، سر دفتر و یا مشاور حقوقی باشید، با استفاده از این برنامه می توانید همه محاسبات مورد نیازتان را به راحتی انجام دهید. در واقع می توان گفت که دادحساب به منظور رفاه حال همه کسانی ساخته شده که به نحوی سر و کارشان به دادگاه و دادگستری افتاده است.رابط کاربری اپلیکیشن دادحساب بسیار ساده و روان طراحی شده است، از همین رو همه کاربران آماتور و یا حرفه ای می توانند به راحتی کار با آن را بیاموزند. همین موضوع به تنهایی مزیت بزرگی برای برنامه دادحساب محسوب می شود. جابه جایی سریع بین قسمت های مختلف و همچنین طراحی زیبا و رنگبندی یکپارچه آن نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت این برنامه محسوب می شود. شما می توانید این اپلیکیشن کم حجم را از کافه بازار دانلود کرده و به صورت رایگان روی تلفن همراهتان نصب نمایید.

در صفحه اصلی اپلیکیشن دادحساب لیستی از امکانات آن را مشاهده خواهید کرد که بسته به نیازتان باید به یکی از این گزینه ها مراجعه نمایید. انواع محاسباتی که که دادحساب توانایی انجام آن ها را دارد عبارتند از :

هزینه دادرسی : با انتخاب این گزینه شما می توانید هزینه دادرسی در هر یک از مراحل بدوی، واخواهی، تجدید نظر، اعاده دادرسی، فرجام خواهی و اعتراض ثالث را به راحتی محاسبه نمایید. فقط کافیست نوع دعوا و بهای خواسته را وارد نموده و روی دکمه " محاسبه " کلیک نمایید.

حق الوکاله و مالیات : برای محاسبه حدودی حق الوکاله هر نوع پرونده اعم از مالی و غیر مالی، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

خسارت تأخیر تادیه : در این بخش می توانید ضرر و زیان ناشی از تأخیر در پرداخت قرض یا وام ( پول نقد ) را محاسبه نمایید.

مهریه به نرخ روز : برای محاسبه مهریه به نرخ روز تنها کافیست سال جاری و سال عقد و همچنین مبلغ عقدنامه را در این قسمت از برنامه وارد نمایید.

هزینه کارشناسی : فقط کافیست ارزش موضوع کارشناسی را وارد کرده تا هزینه کارشناسی نمایش داده شود.

دیه : این برنامه امکان محاسبه دیه به روش کسری و همچنین درصدری را برای شما فراهم نموده است.

سهم الارث : این بخش از برنامه نحوه تقسیم دارایی ها مابین همه وراث را شرح داده و سهم الارث هر یک از وارثین را به صورت دقیق محاسبه می کند.

توجه داشته باشید که استفاده از سه گزینه اولی یعنی " هزینه دادرسی "، " حق الوکاله و مالیات " و " خسارت تأخیر تادیه " فقط تا 24 ساعت پس از نصب اپلیکیشن دادحساب امکان پذیر می باشد و بعد از آن می توانید با خرید اشتراک، دوباره از این امکانات استفاده کنید. استفاده از بقیه گزینه ها بدون خرید اشتراک نیز برای شما فراهم شده است.

کارایی : اگر عضوی از جامعه حقوقی هستید و یا به هر دلیلی مجبورید مدتی را بین دادگاه و دادسرا و کلانتری و ... بگذرانید، استفاده از اپلیکیشن دادحساب را به شما پیشنهاد می کنیم. با استفاده از این برنامه می توانید محسابات مورد نیازتان را خودتان به راحتی انجام داده و قبل از هر اقدامی از هزینه های مالی آن مطلع شوید. این برنامه امکان محاسبه هزینه های دادرسی و کارشناسی، حق الوکاله، خسارت تأخیر تادیه، مهریه به نرخ روز و سهم الارث را برای شما فراهم نموده است.

منبع : ذره بین


محسن دهقانی
محسن دهقانی

کارشناس ارشد حقوق مالکیت فکری،‌ وکیل دادگستری سابق ، برنامه نویس وب و موبایل ، بنیانگذار دادحساب و علاقه مند به کسب و کارهای آنلاین و فناوری های نوین.


نرم افزار دادحساب را بر روی تلفن همراه از دست ندهید!

bazaar logo
download logo
webapp logo